Partizani shpallet kampion i Shqipërisë, përlotet Erion Braçe

Publikuar tek: sport, më 16:22 13-05-2019 Partizani shpallet kampion i Shqipërisë, përlotet Erion Braçe

Dje, Partizani është shpallur kampion i Shqipërisë në Kategorinë Superiore, edhe pse kampionati mbyllet pas 3 javësh.

I pranishëm në “Selman Stermasi” ishte edhe zv/kryeministri Erion Braçe, i cili njihet si tifoz i Partizanit.

Në momentin kur ka përfunduar ndeshja me Tiranën dhe të gjithë kanë shpërthyer në festë, Braçe është përlotur, sigurisht nga gëzimi.

Në foton e siguruar shihet që Braçes ia janë mbushur sytë me lot.

Ky titull kishte një kohë shumë të gjatë që mungonte tek “demat” tashmë është rikthyer pas 26 vitesh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098989009857178
array(1) { ["section"]=> string(67) "partizani-shpallet-kampion-i-shqiperise-perlotet-erion-brace-164138" }