Partizani thyhet në Elbasan, Salzburg shumë pranë kualifikimit

Publikuar tek: sport, më 22:33 26-07-2016

Ekipi i Partizanit ka humbur ndeshjen e parë të turit të tretë kualifikues të Champions League me shifrat 0-1. Goli u shënua me penallti në minutën e 70, teksa të dy ekipet e mbyllën takimin me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Samasekos dhe Kalarit.

Pjesa e parë

45 minutat e para ishin pa shumë histori teksa dy ekipet më shumë iu mbrojtën njëri-tjetrit duke prodhuar pak raste për shënim. Rastin më të mirë e pati Ekuban në minutën e 37, kur në një dalje përballë portierit nuk arriti të shënonte.

Pjesa e dytë

Pjesa e dytë e takimit pati plot raste për t’u shënuar. Gjithçka filloi me një rast të rrezikshëm të Valon Berishës që kapi tranversën. Më pas loja filloi të ashpërsohej shumë teksa Partizani fitoi disa faulla njëri pas tjetrit dhe kundërshtari mbeti me 10 lojtarë. Pas këtij momenti Partizani u hodh në sulm por kundërsulmet e kundërshtarit bënë që Kalari të shkaktonte penallti në minutën e 70. Penalltia u shndërrua në gol nga Soriano. Në minutën e 73-të edhe Partizani mbeti me 10 lojtarë pas të kuqit të Kalarit. Loja deri në fund pati disa raste nga të dy ekipet por austriakët arritën ta mbronin avantazhin për të qënë më të qetë në takimin e kthimit.

Burimi Newsport.al

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091280937194824
array(1) { ["section"]=> string(67) "partizani-thyhet-ne-elbasan-salzburg-shume-prane-kualifikimit-47815" }