Partneri juaj është qytetar amerikan? Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për vizat

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 11-04-2019 Partneri juaj është qytetar amerikan? Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për vizat

Ambasada e amerikane në Tiranë ka një dhënë një njoftim të rëndësishëm për procedurat e bashkimit familjar për në SHBA.

Ambasada thekson se të interesuarit të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS.

"Keni rënë në dashuri dhe jeni fejuar? Nëse i fejuari juaj është qytetar Amerikan, atëherë ai ose ajo duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS për ju. Duhen disa muaj për shqyrtimin e peticionit, ndaj aplikoni sa më shpejt! #pyetanen"m shkruhet në njoftim.

ambasada.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protesta te Bujqësori, deklarata e fortë e Veliajt: Brenda kampusit ka motel me orë
Tre deputetët e rinj betohen në Kuvend, FRPD proteston para parlamentit »
Article Logic
Execution time: 0.011480093002319
array(1) { ["section"]=> string(92) "partneri-juaj-eshte-qytetar-amerikan-ambasada-e-shba-njoftim-te-rendesishem-per-vizat-159988" }