Parukierja infekton me koronavirus 91 klientë

Publikuar tek: aktualitet, më 23:27 24-05-2020 Parukierja infekton me koronavirus 91 klientë Foto ilustruese

Autoritetet në Missouri të SHBA kanë lëshuar alarmin pasi 91 persona janë ekspozuar ndaj virusit Sars-Cov-2 në një parukeri.

Sipas mediave amerikane, shkaktare e infektimit në masë ka qenë një parukiere, e cila edhe pse kishte simptoma të dallueshme të gripit, vendosi të shkojë në punë duke infektuar 81 klientë nga 12 deri në 20 maj.

Në parukeri, por edhe në dyqanet e tjera përreth ka nisur tashmë testimi në masë.

Sallonet e bukurisë janë hapur në Missouri por autoritetet i bëjnë thirrje klientëve të ruajnë shëndetin e tyre duke përdorur masa mbrojtëse si maskat dhe dorezat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099589824676514
array(1) { ["section"]=> string(52) "parukierja-infekton-me-koronavirus-91-kliente-207664" }