Pas 2 orësh takim mbrëmë, Rama shkon te Kryesia e Kuvendit për të takuar sërish Metën

Publikuar tek: politike, më 10:47 14-01-2016 Pas 2 orësh takim mbrëmë, Rama shkon te Kryesia e Kuvendit për të takuar sërish Metën

Një takim i orëve të vona u cilësua ai mes krerëve të aleancës qeverisëse Edi Rama  dhe Ilir Meta, të cilëve iu bashkua edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Takimi zgjati rreth dy orë ndërsa sërish sot Rama është nisur te kryesia e Kuvendit për një takim tjetër me Metën. Mësohet se takimi po zhvillohet në vilën qeveritare dhe fokusi i bisedës mendoht të jetë Reforma në Drejtësi.

Kujtojmë se newsbomb.al raportoi dje në mbrëmje se nuk u arrit konsensusi mes palëve pasi në Komisionin e Venecias do të shkojnë 3 variante, dy drafte PD-Ps dhe ndryshimet e  propozuara nga LSI.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093140602111816
array(1) { ["section"]=> string(90) "pas-2-oresh-takim-mbreme-rama-shkon-te-kryesia-e-kuvendit-per-te-takuar-serish-meten-29958" }