Pas 40 orëve në izolim total, Tirana 'zgjohet' nën zhurmën e makinave (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:49 23-03-2020 Pas 40 orëve në izolim total, Tirana 'zgjohet' nën zhurmën e makinave (FOTO) Qarkullimi i automjeteve ne Tirane

Kryeministri Edi Rama vendosi që lëvizja e këmbësorëve dhe automjeteve të ishte nga ora 05:00 e mëngjesit deri në orën 13:00, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Ora 05:00 e mëngjesit e ditës së sotme ishte momenti kur u lejua lëvizja qytetarët shqiptarë pas 40 orëve në izolim total, që nga ora 13:00 e ditës së shtunë.

Në rrugët e kryeqytetit vihet re një numër i madh automjetesh dhe këmbësorësh, të cilët po i shfrytëzojnë këto orë për t'u furnizuar me ushqime dhe artikuj të tjerë të nevojshëm.

Duke patur parasysh edhe motin me shi, qytetarët kanë vendosur të qarkullojnë me makina, duke bërë që në disa zona qarkullimi të jetë pak i rënduar.

Në Shqipëri numri i të infektuarve është 89, sipas raportimit nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa ka patur edhe 3 viktima.

85447.PNG45654.PNG889988.PNG85258.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frika nga koronavirusi, Palestina ndalon lëvizjet në Bregun Perëndimor
Dalin detaje të reja nga familja e infektuar në Vlorë: Babai është shitës ambulant i bukëve me qofte me karrocë »
Article Logic
Execution time: 0.014016151428223
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-40-oreve-ne-izolim-total-tirana-zgjohet-nen-zhurmen-e-makinave-foto-199703" }