Pas 5 muajsh arrati, ndalohet 46 vjeçari i dënuar për veprën penale (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:17 03-05-2017 Pas 5 muajsh arrati, ndalohet 46 vjeçari i dënuar për veprën penale (EMRI)

Pas 5 muajsh nga ekzekutimi i vendimit penal, nr. 441, datë 07.12.2016, ku Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë i caktoi masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprat penale "Kanosje" dhe "Prodhimi dhe mbajta pa leje e armëve luftarake dhe municioneve", policia ka ndaluar  Shkëlqim Bakën.

Njoftimi i plotë nga Policia Vlorë:

Policia ka bërë ndalimin e shtetasit:

-  Shkëlqim Baka, 46 vjeç, banues në fshatin Garbian, Vlorë.

Policia ka bërë ndalimin e shtetasit Shkëlqim Baka, pas ekzekutimit të vendimit penal, nr. 441, datë 07.12.2016, ku Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprat penale "Kanosje" dhe "Prodhimi dhe mbajta pa leje e armëve luftarake dhe municioneve", parashikuar nga nenet 84 dhe 278 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vunë tritol “Smartit” në Tiranë, shoqërohet ish-bashkëshorti i pronares. Çfarë tha në polici
Masakroi nusen e djalit në Kurbin, zbardhen detaje të reja të krimit në familje »
Article Logic
Execution time: 0.012262105941772
array(1) { ["section"]=> string(77) "pas-5-muajsh-arrati-ndalohet-46-vjecari-i-denuar-per-vepren-penale-emri-77278" }