Goditjet e SPAK, reagon prerë Yuri Kim: Kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve, mbështesim drejtësinë e re

Publikuar tek: aktualitet, më 18:00 07-08-2020 Goditjet e SPAK, reagon prerë Yuri Kim: Kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve, mbështesim drejtësinë e re Yuri Kim

Pas ambasadës amerikane ka reaguar edhe vetë ambasadorja Yuri Kim.

Ajo ka shpërndarë në twitter deklaratën zyrtare të ambasadës së SHBA-ve, teksa ka thënë se për raste të rëndësishme, paguhen lekë për shumë arsye, kryesisht për influencë dhe shmangie të drejtësisë.

Kim e thotë prerë dhe qartë: Operacionet e SPAK kanë të bëjnë me dënimin e kriminelëve të njohur.

Reagimi i Yuri Kim

Rastet e rëndësishme shpesh shoqërohen me fushata të shtrenjta për të hedhur dyshime dhe konfuzion, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën, për t'i shpëtuar drejtësisë. Le të jemi të qartë: kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur - asgjë më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fuqimisht SPAK & ASP.

Lexo edhe: Akuzat për 'sulm politik', Ambasada e SHBA reagon pas sekuestrimit nga SPAK të pasurive të Ylli Ndroqit (DEKLARATA E PLOTË)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011857986450195
array(1) { ["section"]=> string(120) "pas-ambasades-reagon-prere-yuri-kim-kjo-ka-te-beje-me-denimin-e-krimineleve-te-njohur-mbeshtesim-fuqishem-spak-un-216425" }