Pas armëpushimit, përleshje të rënda në Aleppo

Publikuar tek: bota, më 06:42 23-10-2016 Pas armëpushimit, përleshje të rënda në Aleppo

Përleshje të rënda janë raportuar në qytetin sirian, Aleppo, pas përfundimit të armëpushimit tre ditorë.

'BBC' shkruan se armëpushimi humanitar u paralajmërua javën e kaluar nga Rusia.

Por, kjo e fundit ka zhvilluar sulme ajrore të vazhdueshme në mbrojtje të qeverisë së Sirisë.

Megjithatë, ka shqetësime që ndihmat humanitare nuk kanë arritur në qytet gjatë armëpushimit.

Sipas disa raportimeve një sulm ajror ka goditur pjesën jug-perëndimore të qytetit ditën e shtunë, ndërsa përleshjet mes luftëtarëve rebelë dhe ushtrisë së qeverisë kanë vijuar në lindje të Aleppo-s.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Momenti i shpërthimit të autobusit në Pakistan, 16 persona të vdekur (Video)
Një franceze mbron doktoraturën në moshën 91 vjeçare dhe shpjegon arsyet se pse »
Article Logic
Execution time: 0.01097583770752
array(1) { ["section"]=> string(51) "pas-armepushimit-perleshje-te-renda-ne-aleppo-57108" }