Pas arrestimit të motrës së Al Bagdadit në Turqi, Erdogan ofertë SHBA: Ju japim Al Bagdadin, na jepni Fethullah Gulen-in

Publikuar tek: bota, më 14:46 05-11-2019 Pas arrestimit të motrës së Al Bagdadit në Turqi, Erdogan ofertë SHBA: Ju japim Al Bagdadin, na jepni Fethullah Gulen-in Fethullah Gulen

Pas arrestimit të motrës së ish-kreut të ISIS, Al Bagdadi, në Turqi, presidenti turk i ka bërë ofertë SHBA-së, të shkëmbejë motrën e liderit të ISIS me Fethullah Gulen.

Gulen akuzohet nga Erdogan, si organizatori i grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, në vitin 2016.

‘Fethullah Gulen është po aq i rëndësishëm për Turqinë sa udhëheqësi i Isis, Abu Bakr al Bagdadi, ishte për Shtetet e Bashkuara’, ka deklaruar presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan.

 

Kush është Fethullah Gulen dhe pse e do Turqia?

Lexo këtu:

 https://www.newsbomb.al/kush-eshte-armiku-erdoganit-fethullah-gulen-11197

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012051820755005
array(1) { ["section"]=> string(135) "pas-arrestimit-te-motres-se-al-bagdadit-ne-turqi-erdogan-oferte-kembimi-shba-se-ju-japim-al-bagdadin-na-jepni-fethullah-gulen-in-184785" }