Pas Bayern Munich, gjiganti anglez bën ofertën e çmendur: 30 milionë euro për yllin e Kombëtares kuqezi

Publikuar tek: sport, më 12:14 16-11-2016 Pas Bayern Munich, gjiganti anglez bën ofertën e çmendur: 30 milionë euro për yllin e Kombëtares kuqezi

Elseid Hysaj po shkëlqen me formën e tij, dhe kjo ka bërë që shumë skuadra europiane të vihen në kërkim të shërbimeve mbrojtësi kuqezi. Së fundmi është trajneri i United, Jose Mourinho i cili po interesohet të transferojë Hysajn, që ka vetëm disa ditë ka nënshkruar me klubin e Napolit.

Sipas së përditshmes italiane “Il Mattino”, United me shumë mundësi do të bëjë një ofertë tunduese në janar për të joshur presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentis. Bëhet fjalë për 30 milionë euro që “Djajtë” do të ofrojnë për mbrojtësin e djathtë të Kombëtares.

Tashmë duhet të presim merkaton e janarit për të parë se si do të vijojë e ardhmja e Hysajt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024405956268311
array(1) { ["section"]=> string(107) "pas-bayern-munich-gjiganti-anglez-ben-oferten-e-cmendur-30-milione-euro-per-yllin-e-kombetares-kuqezi-59685" }