Pas bombës dhe akuzave për fashizëm, televizioni grek pushon 12 gazetarë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:35 11-01-2019 Pas bombës dhe akuzave për fashizëm, televizioni grek pushon 12 gazetarë

Një prej televizioneve më të mëdha në Greqi, “Skai”, ka vendosur të pushojë plot 12 gazetarë.

Televizioni grek thotë se shkarkimet, ndër to edhe disa emra gazetarësh tepër të rëndësishëm, vijnë si rrjedhojë e riorganizimit të stacionit televiziv.

Por kujtojmë që pak kohë më parë, redaksisë së Skai në Athinë iu vendos në bombë që shpërtheu duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Përgjegjësinë për sulmin e morën anarkistët grekë, ku ndër të tjera kritikonin televizionin për linjën fashiste që kishte mbajtur ndaj shqiptarëve gjatë pasqyrimit të rasiti Kacifas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PARA dhe SEKS/ Gjyqtari i Fierit s’e kishte për herë të parë, si e shpëtoi prokurori
Tensionohet situata te Fakulteti i Inxhinierisë, studentët: Civilët thyen xhamin dhe fajin na e lanë ne (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013720035552979
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-bombes-dhe-akuzave-per-fashizem-televizioni-grek-pushon-12-gazetare-148411" }