Pas Brexit, Britania lëshon shkallën e vërtetë të 'shpërthimit të urrejtjes’

Publikuar tek: bota, më 06:53 29-07-2016 Pas Brexit, Britania lëshon shkallën e vërtetë të 'shpërthimit të urrejtjes’

Pas Brexit Britania ka treguar natyrën e vërtetë të urrejtjes nga ku janë shënuar të paktën 500 incidente raciste.

Urrejtja që ka ndarë shoqërinë britanike në muajin e kaluar, karakteristika "F *** off në Poloni" dhe në Londër nuk pranonin t’iu shërbenin kamarierë të huaj.

Një foto urrejtje u shfaq në mbarë vendin pas të dhënave të llogarive të mbledhura nga faqet e mediave sociale Post Ref Racism.

Ndërkohë që kryeministria aktuale Thesara May ka deklaruar se ish kryeministri ka ndihmuar në krijimin e këtij ‘ambient armiqsor’.

Gjithashtu me miratimin e keyeminstres May janë lejuar të qarkullojnë edhe fugona me reklamën “kthehu në shpi ose të arrestova” për emigrantët e paligjshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary Clinton bën histori, pranon emërimin si kandidate për presidente
Dyshon se i dashuri e tradhton dhe i ngre kurth, shokohet nga ajo që shikon »
Article Logic
Execution time: 0.0096180438995361
array(1) { ["section"]=> string(79) "pas-brexit-britania-leshon-shkallen-e-vertete-te-shperthimit-te-urrejtjes-48064" }