Pas Bushatit me Kotzias, ja ku do të takohen Rama dhe Tsipras

Publikuar tek: politike, më 19:27 22-01-2018 Pas Bushatit me Kotzias, ja ku do të takohen Rama dhe Tsipras

Duket se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë po shkojnë drejt një përmirësimi.

Pas lëshimit që bëri Shqipëria, që lejoi të ndërtohen varrezat greke në Tepelenë shteti fqinj ka vendosur të normalizojë raportet dhe të ulet në tryezë.

Bisedimet do të vijojnë dhe pas samitit disa ditor dypalësh Bushati-Kotzias në Korçë dhe do të ketë një tjetër takim mes palëve.

Por këtë herë, mësohet se takimi do të jetë mes dy kryeministriave, raporton oranews. Bëhet me dije se të dy kryeministrat do të takohen mes tyre në formumin ekonomik të Davosit në Zvicër.

Nuk bëhen të ditura detajet që do të diskutohen mes dy kryeministrave. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012086153030396
array(1) { ["section"]=> string(67) "pas-bushatit-me-kotzias-ja-ku-do-te-takohen-rama-dhe-tsipras-107531" }