Pas dënimit të Xhakës dhe Shaqirit nga FIFA, tifozët rusë bëjnë LIVE shqiponjën

Publikuar tek: sport, më 09:51 26-06-2018 Pas dënimit të Xhakës dhe Shaqirit nga FIFA, tifozët rusë bëjnë LIVE shqiponjën Tifozet ruse

Vetëm pak orë opas vendimit të FIFA-s qe denoi futbollistët shqiptarë të Zvicres Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, disa tifozë rusë bënë shqipojën në shenje mbështetje.

 

Ata ishin ne transmetim LIVE gjatë emisionit të mbremshëm Debati i Boterorit që drejton Roland Qafoku dhe pas bisedës lidhur me ndeshjen e djeshme në unison formuan me duar shqiponjën, simbolin e kombit shqiptar.

“ Ishte një moment fantastik që më emocionoi mua dhe të gjithe të pranishmit në studio. Një falenderim special shkon per Ivi Shkrelin dhe Blerina Mahmutajn që bënë të mundur lidhjen dhe bisedën me tifozët rusë”, shkruan Qafoku.

tif.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038370132446289
array(1) { ["section"]=> string(85) "pas-denimit-te-xhakes-dhe-shaqirit-nga-fifa-tifozet-ruse-bejne-live-shqiponjen-125764" }