Pas disa vitesh sëmundje, ndahet nga jeta ish-kryeministri

Publikuar tek: bota, më 23:59 20-03-2019 Pas disa vitesh sëmundje, ndahet nga jeta ish-kryeministri

Gjatë ditës së sotme është ndarë nga jeta Donald Kalpokas pas disa vitesh sëmundje.

Kalpokas, shërbeu si ministër i jashtëm nën At Walter Lini në vitet 1980, duke u bërë kryeministër në dy raste në dekadën e ardhshme në republikën e Vanautusë.

Më vonë, ai ka qenë diplomat, duke përfaqësuar Vanuatu në ‘OKB’.

BBUZh4w-696x627.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011507034301758
array(1) { ["section"]=> string(64) "pas-disa-vitesh-semundje-ndahet-nga-jeta-ish-kryeministri-157252" }