Pas ‘Ditës së Falenderimeve’, Dr. Fauci paralajmëron për rritje të madhe të infektimeve me COVID

Publikuar tek: bota, më 08:44 30-11-2020 Pas ‘Ditës së Falenderimeve’, Dr. Fauci paralajmëron për rritje të madhe të infektimeve me COVID

SHBA mund të shohë "rritje të madhe" të rasteve të koronavirusit ndërsa njerëzit kthehen në shtëpi nga festa e Falënderimeve, ka paralajmëruar ekspert i lartë i sëmundjeve amerikane.

Ditën e djeshme Dr. Anthony Funci u shpreh se nuk ishte "vonë" për ata që ende nuk kishin udhëtuar për të ndihmuar kështu në parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

SHBA ka regjistruar më shumë se 13 milion raste koronavirus dhe më shumë se 266,000 njerëz kanë vdekur.

Që nga e diela, numri i rasteve Covid-19 të regjistruara në nëntor ka tejkaluar katër milion, dyfishin e shifrës së regjistruar në tetor.

Ekspertët shëndetësorë bënë thirrje që njerëzit të kalonin ‘Falënderimet’ në shtëpi, por këtë javë aeroportet e SHBA shënuan periudhën e tyre më të ngarkuar që nga mesi i Marsit, çfarë ,umd të ndikojë në përhapjen e koronavirusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Kafe, çaj apo mua'? Stjuardesa ofron s*ks gjatë udhëtimit, autoritetet nisin hetimet (FOTO)
Joe Biden u dërgua në spital me urgjencë pas incidentit, Donald Trump i uron shërim të shpejtë »
Article Logic
Execution time: 0.012560129165649
array(1) { ["section"]=> string(99) "pas-dites-se-falenderimeve-dr-fauci-paralajmeron-per-rritje-te-madhe-te-infektimeve-me-covid-229601" }