Pas dy ditësh ndryshon forma e aplikimit për lejet e ndërtimit

Publikuar tek: ekonomi, më 15:56 30-08-2016 Pas dy ditësh ndryshon forma e aplikimit për lejet e ndërtimit

Që nga data 1 shtator, çdo aplikim për leje ndërtimi do të bëhet vetëm në mënyrë elektronike. Pas dy ditësh do të nisë funksionimi i këtij shërbimi të ri.

Sistemi elektronik për lejet e ndërtimit do të realizojë njëkohësisht parimin e shërbimit me një ndalesë përmes ndërveprimit elektronik të të gjitha institucioneve të përfshira si dhe do të evitojë vonesat në vendimmarrje.

Nëpërmjet portalit e-Albania që pas dy ditësh mund të aplikojnë për leje ndërtimi.

Për çdo fazë në të cilën do të kalojë aplikimi, i interesuari do të njoftohet automatikisht me anë email-it.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01023006439209
array(1) { ["section"]=> string(68) "pas-dy-ditesh-ndryshon-forma-e-aplikimit-per-lejet-e-ndertimit-51324" }