Pas Fatos Dushës, arrestohet një tjetër person që ka lidhje me 50 sirianët që u kapën në Vlorë, zbulohet roli i tij (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:22 16-01-2021 Pas Fatos Dushës, arrestohet një tjetër person që ka lidhje me 50 sirianët që u kapën në Vlorë, zbulohet roli i tij (EMRI) Sirianët në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar një tjetër person që ka lidhje me rastin e 50 sirianëve që u gjetën nga autoritetet në Vlorë, gati për t’u trafikuar drejt Italisë.

Pas Fatos Dushës që i kishte strehuar në hotelin e tij, është vënë në pranga ditën e djeshme dhe Qazim Ismailaj, i cili po ashtu i kishte strehuar në banesë, në fshatin Trevllazër.

Emri i këtyre dy personave ka dalë pas deklaratave të sirianëve të cilët u morën në pyetje nga policia. Ata kanë identifikuar banesën e tij dhe policia e ka arrestuar, teksa pritet të dalin në dritë më shumë informacione për rolin e tij në këtë ngjarje.

Lexo edhe: Fëmijë, gra dhe burra, si u shpëtuan sirianët dje në Vlorë, u nisën nga trafikantët me gomone me det mbi 5 ballë (FOTO)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja me armë mes biznesmenëve për pallatin në ish-Park, gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për 2 ortakët (EMRAT-VENDIMI)
Shpërthen në flakë ‘Fordi’ te ‘Casa Italia’, kalimtarët të frikësuar (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012300968170166
array(1) { ["section"]=> string(125) "pas-fatos-dushes-arrestohet-nje-tjeter-person-qe-ka-lidhje-me-50-sirianet-qe-u-kapen-ne-vlore-zbulohet-roli-i-tij-emri-235244" }