Pas “Filomenës” godet edhe “Leandro”, stuhitë godasin Ballkanin, temperaturat nën 0 pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim

Publikuar tek: rajon, më 16:58 17-01-2021 Pas “Filomenës” godet edhe “Leandro”, stuhitë godasin Ballkanin, temperaturat nën 0 pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim Ilustruese

Pas stuhisë “Filomena” që erdhi nga Spanja, Ballkani pritet të goditet edhe nga stuhia “Leandro”, që tashmë ka shkaktuar uljen e temperaturave dhe mot të acartë në Greqi.

Për shkak të reshjeve të dendura të dëborës në pjesën lindore të Selanikut ka patur ndërprerje të energjisë, ndërkohë që policia ka pezulluar qarkullimin në disa rrugë kombëtare të Greqisë për shkak të ngricës.

Moti i keq ka goditur edhe pjesën perëndimore të Europës, ku reshjet e dëborës kanë mbuluar Parisin, Brukselin e shumë qytete të tjera.

Temperatura të ulta janë shënuar edhe në vendin tonë ditët e fundit, ndërkohë që sipas meteorologëve, dukie filluar nga e mërkura temperaturat do të fillojnë të rriten.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nipi telefonon Policinë dhe thotë se gjyshi është vetëvrarë, Prokuroria urdhëron arrestimin dhe e akuzon për vrasje
Koronavirusi i ri ka ardhur në Ballkan, Kosova dërgon nesër 30 mostra për verifikim në Berlin »
Article Logic
Execution time: 0.012740135192871
array(1) { ["section"]=> string(127) "pas-filomenes-godet-edhe-leandro-stuhite-godasin-ballkanin-temperaturat-nen-0-pritet-te-vazhdojne-edhe-ne-ditet-ne-vijim-235348" }