Pas ftesës për Bashën dhe aleatët, Rama largohet nga Shqipëria (Foto)

Publikuar tek: politike, më 20:21 18-09-2019 Pas ftesës për Bashën dhe aleatët, Rama largohet nga Shqipëria (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e sotme në qytetin e Barit në Itali.

Vetëm pak orë pasi ftoi publikisht në dialog Lulzim Bashën dhe aleatët opozitarë, ftesë që iu refuzua, Rama ka lënë Shqipërinë dhe është nisur me avion drejt Barit.

Kryeministri shqiptar është pritur në aeroportin e Barit nga Presidenti i Rajonit të Pulias Michele Emiliano si dhe nga përfaqësues të këtij aeroporti.

Rama do të marrë pjesë ditën e nesërme në forumin “Ekonomia Blu në Mesdhe, dhe Mundësia për Bashkëpunim” të organizuar nga Rajoni i Pulias. /Newsbomb.al

cfgrerh4h.jpg

Edi Rama në aeroportin e Barit

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012691020965576
array(1) { ["section"]=> string(73) "pas-fteses-per-bashen-dhe-aleatet-rama-largohet-nga-shqiperia-foto-178934" }