Pas ‘furtunës’ në 4 rrethe, Arta Marku merr një tjetër vendim për të gjithë prokurorët

Publikuar tek: politike, më 11:13 11-01-2018 Pas ‘furtunës’ në 4 rrethe, Arta Marku merr një tjetër vendim për të gjithë prokurorët

Pas shkarkimit të 4 prokurorëve ditët e fundit në Elbasan, Durrës, Kukës e Fier, kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku merr një tjetër vendim tashmë për të gjithë prokurorët e vendit.

Marku ka urdhëruar që të ngrihet një grup pune me qëllim që të verifikohen të gjitha shkeljet në punën e prokurorëve në rang vendi.

Ky grup pune do të inspektojë punën e të gjitha prokurorive dhe në rast se konstatohen shkelje do të  nisë procedim disiplinor ndaj prokurorëve të caktuar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010940074920654
array(1) { ["section"]=> string(90) "pas-furtunes-ne-4-rrethe-arta-marku-merr-nje-tjeter-vendim-per-te-gjithe-prokuroret-106160" }