Pas gafës me Don Kishotin, Spiropali mesazh Bashës me letërsinë shqipe: Gënjen si derr i knaqun i Migjenit, por është koha të përgjigjesh

Publikuar tek: politike, më 18:21 25-03-2019 Pas gafës me Don Kishotin, Spiropali mesazh Bashës me letërsinë shqipe: Gënjen si derr i knaqun i Migjenit, por është koha të përgjigjesh

Ministrja për Shtetin dhe Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pasi kreu i PD-së Lulzim Basha u thërrit në Prokurorinë e Tiranës si një person që ka dijeni mbi dosjen e lobimit të SHBA.

Sipas Spiropalit, Basha gënjen si derr i kënaqur dhe kur i dalin të vërtetat në shesh bën Sokratin e përvuajtur.

'Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit sapo del nga dera e Prokurorisë. Pastaj kur Prokuroria i'a nxjerr në shesh gënjeshtrat, bën Sokratin e përvuejtun si i persekutuar politik. Është koha të përgjigjesh Lulzim. As Derri as Sokrati s'të ndihmojnë dot', shkruan Spiropali në 'Twitter'.

Kujtojmë që ministrja më herët është spikatur për një gafë të saj, ku pohoi se personazhi i Don Kishotit i përket letërsisë shqipe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02292013168335
array(1) { ["section"]=> string(141) "pas-gafes-me-don-kishotin-spiropali-mesazh-bashes-me-letersine-shqipe-genjen-si-derr-i-knaqun-i-migjenit-por-eshte-koha-te-pergjigjesh-157841" }