Pas Gjermanisë një tjetër vend i BE-së voton 'pro' hapjes së negociatave të Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 10-10-2019 Pas Gjermanisë një tjetër vend i BE-së voton 'pro' hapjes së negociatave të Shqipërisë Parlamenti bullgar votoi pro-hapjes së bisedimeve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për integrim në BE

Parlamenti bullgar miratoi sot hapjen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u votua me 129 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Pas Gjermanisë, Bullgaria bëhet vendi i dytë anëtar i BE-së që jep ‘ok’-in për hapjen e bisedimeve për integrim për vendin dhe Maqedoninë e Veriut.

Duhet theksuar që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut kanë prej shumë vitesh probleme për sa i përket ccështjeve të figurave kombëtare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007404088973999
array(1) { ["section"]=> string(91) "pas-gjermanise-nje-tjeter-vend-i-be-se-voton-pro-hapjes-se-negociatave-te-shqiperise-181537" }