Pas golit në portën serbe Granit Xhaka kthehet në Kosovë, ja dhurata e veçantë që ka sjellë (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 07:52 09-07-2018 Pas golit në portën serbe Granit Xhaka kthehet në Kosovë, ja dhurata e veçantë që ka sjellë (FOTO)

Ndeshja Zvicër-Serbi u përjetua me një emocion të veçantë nga shqiptarët. Kjo pasi dy futbollistët shqiptarë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pasi shënuan në portën serbe festuan golat duke bërë me duar shqiponjën. Ndërsa veprimi i tyre u komentua shumë, FIFA vendosi t’i gjobisë futbollistët.

Sakaq, autori i parë i golit me Serbinë, Granit Xhaka ka ardhur së fundmi në Kosovë. Teksa është kthyer në vendlindje futbollisti ka sjellë edhe një dhuratë. Ai i ka dhuruar bluzën që kishte veshur kur shënoi golin në Rusi kushëririt të tij, Agon Xhaka.

“22 qershori”, ka shkruar Agoni në rrjetet sociale.

Zvicra e mbylli aventurën e Rusisë pasi u mund nga Suedia 1-0.

aaaaaaaa.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkato e 'çmendur', Igli Tare vendos çmimin për 'yllin' e skuadrës
»
Article Logic
Execution time: 0.006782054901123
array(1) { ["section"]=> string(102) "pas-golit-ne-porten-serbe-granit-xhaka-kthehet-ne-kosove-ja-dhurata-e-vecante-qe-ka-sjelle-foto-127236" }