Pas helmimit të vëllait të diktatorit, Kim Jong-un ekzekutohen 2 agjentet

Publikuar tek: bota, më 13:49 15-02-2017 Pas helmimit të vëllait të diktatorit, Kim Jong-un ekzekutohen 2 agjentet

Pas helmimit të vëllait të diktatorit, Kim Jong-un, Kim Jong-nam nga dy agjente femra ngjarja bëhet edhe më e mistershme.

Sipas ‘R.it’ dy gratë që helmuan vëllane e madh të diktatorit të Koresë së Veriut janë gjetur të vdekura.

Sipas mediave japoneze dy agjentet mund të jenë vrarë nga një agjent tjetër sekret.

Kim Jong­ nam, u vra të hënën në mëngjes, ndërkohë që priste të merrte avionin në aeroportin e Kuala Lumpur, në Malajzi.

45-vjeçari Kim Jong-nam ishte djali më i madh i ish-liderit të Koresë së Veriut dhe shihej si lideri i ardhshëm, por ai ishte larguar nga vendi pas kërcënimeve të diktatorit Kim Jong-un

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 9-vjeçari habit shokët e klasës me deklaratat e tij, mbështet fuqishëm ISIS-in
PE-ja i hap dritën jeshile marrëveshjes së kontestuar tregtare me Kanadanë »
Article Logic
Execution time: 0.011534929275513
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-helmimit-te-vellait-te-diktatorit-kim-jong-un-ekzekutohen-2-agjentet-68793" }