Pas hetimit 1 vjeçar, arrestohet vëllai i ish-ministrit shqiptar

Publikuar tek: politike, më 21:53 22-04-2016 Pas hetimit 1 vjeçar, arrestohet vëllai i ish-ministrit shqiptar

Platon Solis, vëllai ish-ministrit të Shëndetësisë, Leonard Solis, është arrestuar pas një hetimi 1 vjeçar.

Hetimi është kryer nga Drejtoria e Hetimit Tatimor Tiranë në bashkëpunim me Njësinë Task Forcës të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, dhe Solis së bashku me 7 persona të tjerë akuzohen për veprat penale të "Shpërdorim i detyrës", "Fshehje të ardhurash" dhe "Mospagim i taksave dhe tatimeve".

Platon Solis 51 vjeç, kishte funksionin e inspektorit të verifikimit në terren pranë Drejtorisë Rajonale Tatimore Tiranë.

Ndërkohë, vëllai i tij, Leonard Solis ka shërbyer si ministër i Shëndetësisë në dy mandate gjatë viteve 1997 - 2001 dhe 2003- 2005. Ai ka qenë Sekretar i Pergjithshëm e më vonë si anëtar i kryesisë së PBDNJ.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088579654693604
array(1) { ["section"]=> string(69) "pas-hetimit-1-vjecar-arrestohet-vellai-i-ish-ministrit-shqiptar-38411" }