Pas humbjes, Fillon thirrje francezëve: Fitorja e Le Pen do na falimentojë, votoni për Macron

Publikuar tek: bota, më 19:57 23-04-2017 Pas humbjes, Fillon thirrje francezëve: Fitorja e Le Pen do na falimentojë, votoni për Macron

Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen janë dy kandidatët për President të Francës që kaën arritur të kalojnë në raundin e dytë.

Macron udhëheq garën me rezultat të ngushtë, aktualisht me 23.7% ndaj Le Pen me 22%.

Kandidati republikan i skualifikuar tashmë nga gara, Francois Fillon, i ka bërë thirrje francezëve të votojnë për Macron.

“Nuk mund të lejojmë të fitojë Le Pen, fitorja e një partie ekstremiste do ta falimentonte vendin tonë”, është shprehur Fillon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Exit Poll-et në Francë: Le Pen dhe Macron kalojnë në raundin e dytë
Shpërthen dhuna në Francë, përplasje të ashpra me policinë (Pamjet Live) »
Article Logic
Execution time: 0.011339902877808
array(1) { ["section"]=> string(96) "pas-humbjes-fillon-thirrje-francezeve-fitorja-e-le-pen-do-na-falimentoje-votoni-per-macron-76182" }