Pas humbjes së garës Presidenciale/ Rikthehet Hillary Clinton publikon librin e saj të ri, “Çfarë ndodhi?”

Publikuar tek: bota, më 11:01 13-09-2017 Pas humbjes së garës Presidenciale/ Rikthehet Hillary Clinton publikon librin e saj të ri, “Çfarë ndodhi?”

Hillary Clinton ka publikuar librin e saj më të ri në treg, “What Happened”, “Çfarë ndodhi”.

Libri i ri i Clinton është autobiografi e kandidimit të saj në krah të demokratëve në zgjedhjet e SHBA-së kundër Donald Trump. E dalë e humbur nga gara Presidenciale, një humbje të cilën nuk e kishte prashikuar, Hillary publikon autobiografinë e saj, duke qartësuar se “çfarë ndodhi?” realisht.

Në librin e saj Clinton thotë se e pranon gabimin se ishte përgjegjësia e saj për humbjen e zgjedhjeve. Po ashtu, fituesin e garës presidenciale, presidentin aktual të Shteteve të Bashkuara e cilëson si një “ rrezik për vendin dhe botën”.

Ndërkohë, publikimi i librit nga Hillary ka ngjallur reagime të kundërta edhe nga ana e demokratëve, të cilët deklaruan se Clinton nuk duhet të dalë më në skenë, pasi përgjegjësia e humbjes së zgjedhjeve është vetëm e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shuhet mbështetësja e “flaktë” e të drejtave të homoseksualëve
Uragani “Irma”, Trump: Më i fortë seç pritej »
Article Logic
Execution time: 0.012845039367676
array(1) { ["section"]=> string(107) "pas-humbjes-se-gares-presidenciale-rikthehet-hillary-clinton-publikon-librin-e-saj-te-ri-cfare-ndodhi-92191" }