Pas ikjes së Borchardt, ja kush është kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:20 30-09-2020 Pas ikjes së Borchardt, ja kush është kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë

Pas përfundimit të mandatit 4 vjeçar të Bernd Borchardt, një italian zgjidhet kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë.

Bëhet fjalë për Vincenzo Del Monaco, i cili do të marri vendin e Borchardt për një mandat 4 vjeçar.

“Një “fat i mirë” shumë italian për Ambasadorin Vincenzo Del Monaco, Shefi i sapoemëruar i OSCE në Shqipëri.

Flamuri i Italisë ju uron suksesin më të mirë në sfidën tuaj të ri, për të mirën e agjendës së reformave të qeverisë shqiptare dhe popullit shqiptar”, thuhet në mesazhin e përfaqësisë italiane në OSBE-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Alarmi për bombë’, TIA sqaron: Operimi i aeroportit po vazhdon normalisht dhe nuk ka vonesa në fluturime
Aksident në Pogradec, BMW-ja përplaset me Citroenin, plagoset pasagjeri »
Article Logic
Execution time: 0.014624118804932
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-ikjes-se-borchardt-ja-kush-eshte-kreu-i-ri-i-prezences-se-osbe-ne-tirane-222212" }