Pas ish-presidentëve, Meta pret në zyrë edhe ish-ministrat e Jashtëm për paktin me Greqinë

Publikuar tek: politike, më 12:10 16-02-2018 Pas ish-presidentëve, Meta pret në zyrë edhe ish-ministrat e Jashtëm për paktin me Greqinë

Pas ish-presidebtëve të republikës, Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet edhe me ish-ministrat e Jashtëm, lidhur me kërkesën e Bushatit për plotfuqishmërinë për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Sipas burimeve mësohet se Presidenti Meta në kuadër të konsultave të bërë ditët e fundit për Marrëveshjen që do do negociohet me Greqinë ka pritur sot në zyrë ish- Ministrin e MPj dhe njëkohësisht N/Kryetarin aktual të Komisionit për Politikat e Punëve të Jashtme, Tritan Shehu

Pas takimi që zhvilloi dje me Kodheli si kryetare të Komisionit, Meta sot ka pritur N/kryetarin Shehu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010438919067383
array(1) { ["section"]=> string(96) "pas-ish-presidenteve-meta-pret-ne-zyre-edhe-ish-ministrat-e-jashtem-per-paktin-me-greqine-110439" }