Pas kërkesës për arrestim të Doshit, zëdhënësi i Metës: E vërteta, e rrezikshme për maskarenjtë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:33 20-03-2015 Pas kërkesës për arrestim të Doshit, zëdhënësi i Metës: E vërteta, e rrezikshme për maskarenjtë Statusi i Emiljano Aleksit

Menjëherë pas daljes së lajmit në media se Prokuroria kërkon autorizimin e Kuvendit për të arrestuar deputetin Tom Doshi dhe Mark Frroku, ka reaguar zëdhënësi i Ilir Metës, Emiljano Aleksi. Ai e ka quajtur të vërtetën gjithnjë të rrezikshme për maskarenjtë, shfrytëzuesit dhe grabitit.

“E vërteta është gjithnjë e rrezikshme për pushtetin e maskarenjve, të shfrytëzuesve, të grabitësve. Ja pse e shtypin të vërtetën. ‪#‎Ilir_Meta”, ka shkruar mënjëherë pas përhapjes së lajmit Aleksi.

Ilir Meta është akuzuar nga Tom Doshi se ka porositur vrasjen e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087921619415283
array(1) { ["section"]=> string(97) "pas-kerkeses-per-arrestim-te-doshit-zedhenesi-i-metes-e-verteta-e-rrezikshme-per-maskarenjte-6478" }