Pas koncerteve të verës këngëtari shqiptar bëhet nostalgjik: Asgjë nuk është si më parë!

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:59 17-08-2017 Pas koncerteve të verës këngëtari shqiptar bëhet nostalgjik: Asgjë nuk është si më parë!

Duket se ka qenë një muaj i ngarkuar sa i takon anës profesionale për këngëtarin korçar Stefi Prifti.

Nata e mbrëmshme është e para pushim pas një muaji të ngarkuar me koncerte dhe aktivitete të verës, bashkë vëllain e tij Endrin.

Përmes një statusi në facebook këngëtari shprehet nostalgjik teksa hedh mendimet e tij në këtë paragraf online pas një shëtitje rrugëve të Korçës në këtë mes gushti. Ai përfundon mendimet e tij duke thënë se asgjë nuk është si më parë.

“Data 16 Gusht, Korce.
Mbremja e pare pushim mbas nje muaji. Ne fakt, duhet te ishim ne studio ne Tirane, por nuk mundem! 
Dola nje shetitje te shkurter dhe ndjeva se po vjen fundi i veres! Me ndodh gjithmone ndijesia e dites se pare, kur ndryshojne stinet! Te pakten keshtu mendoj une! Ose, te jesh ne Korce e ndjen ndryshimin me shpejt...! Nuk thoshin kot qemoti - "Gusht e gune.."!
Koha vazhdon te jete e mire, mos u trembni..? vecse une nuk kam ci bej ndjenjes time te cuditeshme...!
Mbase ndikon edhe lodhja! Ndoshta arsye te tjera, qe me shkarkimin e energjive te shumta, ngrene koke dhe bertasin...! Nuk e di...!
Kohet kane ndryshuar...!
Asgje nuk eshte si me parë”, shkruan Stefi. 

stefi.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 1.0022020339966
array(1) { ["section"]=> string(92) "pas-koncerteve-te-veres-kengetari-shqiptar-behet-nostalgjik-asgje-nuk-eshte-si-me-pare-89335" }