Pas krizës bursat europiane rimarrin veten

Publikuar tek: ekonomi, më 15:51 01-07-2016 Pas krizës bursat europiane rimarrin veten

Bursat europiane u rritën gjatë ditës së sotme.  Indeksi i aksioneve STOXX 600 shënoi një rritje prej 1 për qind, duke e rimarrë disi veten. Muaji qershor ka qenë muaji me nivel më të ulët gjatë 2016.

Investitorët presin një rritje më lartë nga shumë prej bankave qendrore dhe kjo shpjegon arsyen e rritjes së aksioneve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010249853134155
array(1) { ["section"]=> string(48) "pas-krizes-bursat-europiane-rimarrin-veten-45197" }