Pas Kryeministrisë, studentët marshojnë drejt ambasadës së SHBA

Publikuar tek: aktualitet, më 11:55 08-01-2019 Pas Kryeministrisë, studentët marshojnë drejt ambasadës së SHBA

Pas kryeministrisë , studentët kanë nisur marshimin drejt ambasadës amerikane në Tiranë.

Sipas tyre ky vendim erdhi pas heshtjes së kryeministrit, i cili nuk po reagon për plotësimin e nëntë kërkesave që i janë adresuar.

Studentët kërkojnë sensibilizimin e Ambasades se SHBA dhe mbeshtetjen e saj për kauzën e tyre.

Pas pushimeve të janarit, disa studentë kanë zgjedhur që të shkojnë dhe të zhvillojnë mësim në fakultete, e disa studentë të tjerë vijojnë të qëndrojnë para kryeminsitrisë duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Rrënimi i shtresës së mesme', Tabaku: Taksa progresive e vrau punën
Vrau ish-gruan gjyqtare, shtyhet gjyqi për Fadil Kasemin »
Article Logic
Execution time: 0.011929035186768
array(1) { ["section"]=> string(69) "pas-kryeministrise-studentet-marshojne-drejt-ambasades-se-shba-147936" }