Pas lajmërimit të qeverisë së re, reagon për herë të parë Elisa Spiropali

Publikuar tek: politike, më 19:13 27-08-2017 Pas lajmërimit të qeverisë së re, reagon për herë të parë Elisa Spiropali

Deputetje e Partisë Socialiste Elisa Spiropali reagon për herë të parë pasi u bë publike lista e kabinetit të ri qeveritar, nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme në Asamblenë e PS.

Spiropali në mesazhin e saj i ka uruar suksese kabinetit të ri, duke u shprehur se në Parlament do kenë mbështetjen “e çdo vullneti dhe çdo zëri që do një Shqipëri të drejtë”.

“Votat Kuq e Zi janë vullneti i shqiptarëve për një qeverisje me ta, dhe për ta.
Suksese kabinetit të ri! Në Parlament do keni mbështetjen e çdo vullneti dhe çdo zëri që do një Shqipëri të drejtë, me shtet, punë, mirëqënie për të gjithë! FORCA”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092840194702148
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-lajmerimit-te-qeverise-se-re-reagon-per-here-te-pare-elisa-spiropali-90351" }