'Pas lajmit të rremë për tërmet 6 ballë fshihet Meta', reagon Presidenca: Një sqarim për 'idiotët e dobishëm' dhe të padobishëm

Publikuar tek: politike, më 10:53 24-09-2019 'Pas lajmit të rremë për tërmet 6 ballë fshihet Meta', reagon Presidenca: Një sqarim për 'idiotët e dobishëm' dhe të padobishëm

Presidenca ka reaguar lidhur me lajmin e rremë për një tërmet të fortë që do godiste vendin.

Pasi mijëra qytetarë dolën në rrugë, në disa media u aludua se pas këtij lajmi fshihej presidenti Ilir Meta, i cili javë më parë kishte paralajmëruar një tërmet me pasoja të mëdha.

Ndërkohë, zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi përmes një statusi në Facebook i është përgjigjur këtyre akuzave.

Sipas Blushit,  i vetmi 'portal' i kreut të shtetit është faqja zyrtare President.al.

Mesazhi i plotë:

Një sqarim për “idiotët e dobishëm” dhe të padobishëm: I vetmi “portal” i Presidentit Meta është ëëë.president.al. Madje as këtë “portal” nuk e financon ai.

Ky sqarim nuk vlen për këdo që shkrimeve të tutorit të radhës i ve emrin e vet sipër, për të ngrënë përsheshin e radhës.

blushi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071918964385986
array(1) { ["section"]=> string(128) "pas-lajmit-te-rreme-per-termet-6-balle-fshihet-meta-reagon-presidenca-nje-sqarim-per-idiotet-e-dobishem-dhe-te-padobishem-179585" }