Pas largimit nga Shqipëria, SHERATON hap hotelin e parë në Serbi

Publikuar tek: aktualitet, më 16:59 10-03-2018 Pas largimit nga Shqipëria, SHERATON hap hotelin e parë në Serbi

Pas largimit nga Shqipëria, rrjeti i hotelerisë “Sheraton” ka hyrë në Serbi. Filali i ri u hap në Novi Sad në 1 mars.

Ky vendim u mor pas largimit nga Shqipëria në 1 Janar 20018. Sakaq, inagurimi në Serbi u cilësua si një nga investimet më të mëdha të bëra në vend.

Shuma që është investuar në filialin në Serbui është 12 milion euro. Mësohet se hoteli do të jetë me 15o dhoma, 9 apartamente dhe një suitë presidenciale, 6 salla konferencash dhe përfshin 13,000 metra katrorë.

Sheraton u largua nga Shqipëria në datën 1 Janar, dhe ishte për 14 vite rresht hoteli i parë me 5 yje dhe me standarte të tilla në Shqipëri.

Lajmi bëri bujë në media dhe u konsiderua si një hap tepër i madh pas për turizmin shqiptar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ABSURDI, Prokurorja e famshme shqiptare ka marrë kredi për të blerë lavatriçe (DOKUMENTI)
FIER: Goditet GRUPI KRIMINAL me 16 anëtarë (EMRAT-DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.010239839553833
array(1) { ["section"]=> string(70) "pas-largimit-nga-shqiperia-sheraton-hap-hotelin-e-pare-ne-serbi-112841" }