Pas largimit të Ben Blushit, partia LIBRA merr tjetër vendimin të befasishëm

Publikuar tek: politike, më 19:00 20-01-2018 Pas largimit të Ben Blushit, partia LIBRA merr tjetër vendimin të befasishëm

Lista e Barabartë, ose ndryshe LIBRA, është një parti që në fillim u themelua nga dy ish-deputetët, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi.

Por pas zgjedhjeve, ku kjo parti nuk mundi të merrte asnjë mandat është përballur me një sërë përplasjesh brenda saj, ku dy themeluesit Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë akuzuar njëri tjetrin.

Por pas dorëheqjes së Ben Blushit ditën e sotme, partisë LIBRA i largohet dhe një tjetër personalitet i rëndësishëm, Mimoza Hafizi.

Në një njoftim për mediat, partia LIBRA thotë se në datë 13 janar, Komisioni i Etikës ka përjashtuar Mimoza Hafizin nga partia.

Në arsyetimin e këtij përjashtimi, thuhet se Mimoza Hafizi është larguar për shkak të shkeljeve të rënda të statutit.

Më poshtë vendimi:

Screenshot_10.jpg

Screenshot_11_copy_copy_copy.jpg

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011232852935791
array(1) { ["section"]=> string(82) "pas-largimit-te-ben-blushit-partia-libra-merr-tjeter-vendimin-te-befasishem-107312" }