Pas largimit të Trump nga Shtëpia e Bardhë, reagon Biden: Ditë e re për Amerikën

Publikuar tek: bota, më 15:55 20-01-2021 Pas largimit të Trump nga Shtëpia e Bardhë, reagon Biden: Ditë e re për Amerikën

Presidenti i zgjedhur Joe Biden ka reaguar pak minuta pas largimit të presidentit Donald Trump nga Shtëpia e Bradhë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Biden shkruan se është një ditë e re për Amerikën.

“Është një ditë e re për Amerikën", shkruan Biden në postimin e tij.

Kujtojmë se Trump doli nga Shtëpia e Bardhë për herë të fundit si President i SHBA-ve bashkë me zonjën e parë Melania Trump një orë më parë.

Trump dhe Melania, u larguan disa orë përpara se në Uashington DC të nisë inagurimi i presidentit të zgjedhur Joe Biden. Gjatë fjalës para disa qindra simpatizantëve, Trump përmendi disa prej arritjeve të administratës së tij, dhe në fund la të hapur mundësinë e rikthimit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Madridi, një shpërthim i fortë në mes të qytetit shkatërron pallatet (FOTO-VIDEO)
Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol-it »
Article Logic
Execution time: 0.011080980300903
array(1) { ["section"]=> string(85) "pas-largimit-te-trump-nga-shtepia-e-bardhe-reagon-biden-dite-e-re-per-ameriken-235719" }