Pas Lezhës, "plas" edhe në Krujë: Kodrat e Krastës në flakë, ja pse zjarrëfikësit s'mund të shkojnë në vendngjarje (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 31-03-2017 Pas Lezhës,

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrinat e zonës së Krastës në rrethin e Krujës.

Siç duket edhe nga foto e siguruar nga reporterët e newsbomb.al zjarri ka marrë përmasa të mëdha dhe po rrezikon banesat, që ndodhen në rrëzë të kodrinave. Zjarrëfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për neutralizimin e flakëve, por mungesa e insfrastrukturës e ka bërë të pamundur ndërhyrjen e tyre në vatrat e zjarrit.

I favorizuar edhe nga era, flakët po përhapen me shpejtësi, duke rrezikuar shkrimbimin e dhjetëra hekatërve me pyje.

Një tjetër zjarr i madh ka rënë sot edhe në Lezhë, i cili aktualisht është ende aktiv që prej ditës së djeshme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vogëlushi i zhdukur, reagon drejtoresha e “Zyber Hallullit”: Si e gjetëm në orët e vona të natës dhe çfarë i kërkoi e ëma nga muri rrethues në mëngjes
EKSKLUZIVE/ “Fundërrinë, halabak, bastard...” Kush është polici që i duroi të gjitha dhe ç’ndodhi pasi u fik kamera e trupit (INTERVISTA) »
Article Logic
Execution time: 0.010570049285889
array(1) { ["section"]=> string(120) "pas-lezhes-plas-edhe-ne-kruje-kodrat-e-krastes-ne-flake-ja-pse-zjarrefikesit-s-mund-te-shkojne-ne-vendngjarje-foto-73708" }