Pas Lojërave Olimpike, Covid-19 shtyn edhe garën Formula 1

Publikuar tek: sport, më 16:40 24-03-2020 Pas Lojërave Olimpike, Covid-19 shtyn edhe garën Formula 1

Pas Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’, është shtyrë gara e Formula 1 në Azerbajxhan.

Shkak është bërë situata alarmante e koronavirusit.

Mësohet se eventi ishte parashikuar, që të zhvillohej në fundjavën e 5 dhe 7 qershorit. Ndërkohë tashmë nuk është vendosur ende një datë fikse.

Ky është ndryshimi i tetë në kalendar, pas anulimit të garave në Australi dhe Monako, si edhe shtyrjes së garave në Bahrein, Kinë, Vietnam, Spanjë dhe Holandë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091187953948975
array(1) { ["section"]=> string(64) "pas-lojerave-olimpike-covid-19-shtyn-edhe-garen-formula-1-199918" }