Pas Luksemburgut dhe Austrisë, Kombëtarja Shqiptare zhvillon miqësoren e rradhës

Publikuar tek: sport, më 20:50 31-03-2016 Pas Luksemburgut dhe Austrisë, Kombëtarja Shqiptare zhvillon miqësoren e rradhës

Pas ndeshjeve miqësore kundër Austrisë dhe Luksemburgut, Kombëtarja Shqiptare do të zhvillojë një tjetër përballje përpara se të niset drejt Francës për të marrë pjesë në Kampionatin Europian.

Në datë 29 maj, Shqipëria do të luaj miqësoren kundër Katarit në qytetin Kapfenberg të Austrisë, ku e edhe kombëtarja do të përgatitet për “Euro 2016”.

Ky do të jetë testi i fundit për trajnerin Gianni de Biasi për skuadrën me të cilën ai do prezantohet në Francë.

Dy ndeshjet e fundit përfunduan me rezultatet 2-1 në favor të Austrisë dhe ajo kundër Luksemburgut u fitua 2-0 nga kuqezinjtë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02025580406189
array(1) { ["section"]=> string(85) "pas-luksemburgut-dhe-austrise-kombetarja-shqiptare-zhvillon-miqesoren-e-rradhes-36540" }