Pas marrëveshjes, Zoran Zaev i dhuron kravatën e tij kryeministrit Tsipras (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:09 17-06-2018 Pas marrëveshjes, Zoran Zaev i dhuron kravatën e tij kryeministrit Tsipras (FOTO) Zaev i dhuron kravatën Tsipras

Kryeministri Zoran Zaev i ka dhuruar kravatën që e mbante gjatë nënshkrimit të marrëveshjes kryeministrit grek Aleksis Tsipras.

Pasi ministrat e jashtëm Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias firmosën marrëveshjen, Zaev hoqi kravatën e kuqe dhe ia dhuroi Tsiprasit.

Kryeministri grek asnjëherë nuk mban kravatë, ndërsa në Prespë ishte veshur me këmishë dhe kostum, ndërsa dhuratën e Zaevit e futi në xhepin e kostumit. Ky moment kaloi me humor tek të pranishmit.

Screenshot_7.jpg

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011914014816284
array(1) { ["section"]=> string(85) "pas-marreveshjes-zoran-zaev-i-dhuron-kravaten-e-tij-kryeministrit-tsipras-foto-124738" }