Pas Mbappe bëhet gati largimi tjetër i bujshëm nga Monako

Publikuar tek: sport, më 18:54 14-12-2017 Pas Mbappe bëhet gati largimi tjetër i bujshëm nga Monako

Monako vitin e shkuar bëri një sezon fantastik duke shkuar shumë larg në Champions League dhe u shpalllur kampione e Francës.

Klubi nga principata duket se nuk është duke kaluar një sezon të njejtë edhe këtë vit, pas largimit të shumë yjeve, por edhe mos shkëlqimit të disa blerjeve të reja që u bënë gjatë merkatos së verës.

Pas largimit të Mbappe dhe disa  yjeve të tjera, duket se do të ketë largime përsëri nga Monako.

Mediat franceze raportojnë se mesfushoi Fabino është në prag të largimit nga kampionët e Francës.

Ai është përfolur edhe më herët për një kalim të mundshëm në Angli te Manchester United dhe këtë verë mund të realizohet kjo tentativë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11303806304932
array(1) { ["section"]=> string(64) "pas-mbappe-behet-gati-largimi-tjeter-i-bujshem-nga-monako-103094" }