Pas Meksikës, një tjetër tërmet 6.1 ballë godet Zelandën e Re

Publikuar tek: bota, më 09:23 20-09-2017 Pas Meksikës, një tjetër tërmet 6.1 ballë godet Zelandën e Re

Pas Meksikës një tërmet nënujor me magnitudë 6.1 ballë ka goditur Zelandën e Re.

Tërmeti ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm, në jug të Zelandës.

Mediat e huaja kanë raportuar se tërmeti kishte një thellësi të cekët 10 km dhe ra 140 milje në perëndim të ishullit Antarktik të Aucklandit.

Ndërkohë, edhe pse nuk pati njoftime për tërmetin nënujor shteti ndërpreu transportin publik të trenave dhe metrove.

5A2AA69F98C705D65C84A14B2A5916B1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia spanjolle ushtron kontroll në ndërtesat qeveritare
Arrestohen 2 familjet shqiptare “baronë” të drogës në Itali, u sekuestrohet “malli” 2 milion euro »
Article Logic
Execution time: 0.013427972793579
array(1) { ["section"]=> string(66) "pas-meksikes-nje-tjeter-termet-6-1-balle-godet-zelanden-e-re-92996" }