Pas mesfushorit të Barcelonës, Inter ëndërron 'yllin' e Real Madrid

Publikuar tek: sport, më 22:46 20-01-2018 Pas mesfushorit të Barcelonës, Inter ëndërron 'yllin' e Real Madrid

Inter po tregohet shumë aktiv në këtë merkato dimri, ku deri tani ka bërë tre blerje.

Zikaltërit kanë firmosur me Bastoni, Lisando Lopez dhe brazilianin Rafinja. Por duket se Inter nuk është i kënaqur me kaq dhe ka një tjetër objektiv për të afruar në këtë merkato.

Këtë herë mund të quhet një goditje vertëtë e madhe në merkato, pasi bëhet fjalë as më pak e as më shumë por, Mateo Kovaçiç.

Kroati që është një produkt i Inter dhe do të ishte një rikthim në Milano nëse operacioni do të kryhej.

Mediat spanjolle thonë se Inter e ka shprehur interesimin për ta marrë Kovaçiç në huazim me të drejtë blerje, por e vështirë të bindet Real Madrid. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023617029190063
array(1) { ["section"]=> string(71) "pas-mesfushorit-te-barcelones-inter-enderron-yllin-e-real-madrid-107342" }