Pas Metës, Rama shkon në zyrën e Nishanit. Presidenti i shqetësuar për Reformën në Drejtësi, pret kryeministrin

Publikuar tek: politike, më 13:17 08-01-2016 Pas Metës, Rama shkon në zyrën e Nishanit. Presidenti i shqetësuar për Reformën në Drejtësi, pret kryeministrin Edi Rama dhe Bujar Nishani, foto arkiv

Edi Rama është nisur drejt zyrës së Bujar Nishanit, pas takimit që pati me Metën. Ai ka mbërritur në Presidencë, ku është pritur nga Nishani për të folur për reformën në drejtësi.

 

Sot u përfol për këtë ntakim të kryeministrit Rama me presidentin Nishani. Duket se Reforma në Drejtësi nuk po rezulton edhe aq e lehtë sa u shfaq në fillim. Drafti ka kaluar dje pa konsensusin e opozitës, ndërkohë që presidenti Nishani shfaqi pakënaqësitë e tij se reforma po kryhet pa mendimin e tij.

Edhe 4 ditë kanë mbetur nga dorëzimi i draftit në Komisionin e Venecias dhe sigurisht që nuk duhet të ketë zëra kundër, aq më pak i presidentit të Republikës së Shqipërisë.

LEXO EDHE:NISHANI: REFORMA NE DREJTESI PO ZHVILLOHET PA MENDIMIN E PRESIDENTIT

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet biseda mes ambasadorit amerikan Donald Lu dhe Ilir Metës dje në Kuvend
Përmbytjet në veri, deputetja Hajdarmataj: Shteti inekzistent »
Article Logic
Execution time: 0.0085771083831787
array(1) { ["section"]=> string(114) "pas-metes-rama-shkon-ne-zyren-e-nishanit-presidenti-i-shqetesuar-per-reformen-ne-drejtesi-pret-kryeministrin-29446" }