Pas misionit në NATO, anija ‘Butrinti’ kthehet në atdhe (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 20-07-2019 Pas misionit në NATO, anija ‘Butrinti’ kthehet në atdhe (VIDEO)

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka bërë me dije se anija ‘Butrinti’ dhe ekuipazhi i saj janë kthyer në atdhe pas patrullimit në misionin e NATO-s në detin Egje.

Xhaçka ka publikuar në rrjetin social “Facebook”, një video ku shfaqet anija në brigjet e detit dhe  njofton se tashmë ajo zëvendësura nga anija “Oriku”.

‘Anija "Butrinti" dhe ekuipazhi i saj u kthyen në atdhe pas patrullimit në misionin e NATO-s në detin Egje, ku u zëvendësuan nga kolegët e tyre dhe anija "Oriku"’, shkruan Xhaçka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024156093597412
array(1) { ["section"]=> string(65) "pas-misionit-ne-nato-anija-butrinti-kthehet-ne-atdhe-video-172774" }