Pas mitingut demokratët përfundojnë në spital, me to dhe Basha

Publikuar tek: aktualitet, më 07:32 28-05-2017 Pas mitingut demokratët përfundojnë në spital, me to dhe Basha

Gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, në QSUT dhe spitale të tjera, dhjetra qytetarë pjesëmarrës në mitingun e PD-së,  kanë përfunduar duke marrë mjekime.

Mësohet se një pjesë e tyre kanë probleme me shikimin ndërkohë që shfaqin shenja të enjtjes dhe skuqjes. Për të marë ndihmën e parë ka shkuar në spital dhe kryetari i PD Lulzim Basha, shkruan opinion.al.
Në këto momente ka ende qytetarë qe presin të marrin ndihmën e parë dhe të tjerë që janë rikthyer për shkak të problemeve.

Mjekësia ligjore ka nisur marrjen e provave ndërsa paraprakisht mendohet se një lloj pluhuri mund të ketë qenë shkak për këto probleme. Në spital ndodhen për momentin disa ministra dhe përfaqsues të lartë të policisë që ka nisur hetimet për këtë ngjarje të rëndë.

IMG_20170528_074021_318-576x1024.jpgIMG_20170528_074609_441-576x1024.jpgIMG_20170528_074308_545-576x1024.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merr përmasa tragjike aksidenti në Divjakë, vdes 25 vjeçari
Mbërrin në Durrës trupi i pajetë i deputetit Gjovalin Kadeli »
Article Logic
Execution time: 0.010188102722168
array(1) { ["section"]=> string(67) "pas-mitingut-demokratet-perfundojne-ne-spital-me-to-dhe-basha-80238" }